Zaměříme se na spořící účet od Creditas. Přestavíme si ho trošku podrobněji. Creditas se řadí mezi družstevní záložny. Přečtěte si naši recenzi.

Creditas je kampelička

Základ společnosti Creditas je již v roce 1996, na začátku měla název 1. Třebíčská záložna, spořitelní a úvěrní družstvo. Název Creditas používá od roku 2010. Creditas patří mezi družstevní záložny neboli kampeličky. Jejich kód pro provádění bankovních převodů je 2250. SWIFT kód je poté BIC: CTASCZ22.

Creditas a její spořící účet

Společnost Creditas nabízejí spořící účet s názvem Benefit. Minimální vklad při založení spořícího účtu je 500 Kč. Nefunguje však zcela jako klasický spořící účet, protože je tam výpovědní lhůta vkladu v délce 1 měsíc. Ale měsíce není zas tak strašný. Založení spořícího účtu je zdarma. Zdarma je také vedení spořícího účtu. Odchozí platba vás bude stát 4 Kč. Zdarma je také internetové bankovnictví.

Aktuální úroková sazba

Aktuální úroková sazba u spořícího účtu u Creditas je: 2,1 % ročně

Jak je možné založit spořící účet od Creditas

Spořící účet může u Creditas založit hned několika způsoby. Nejvíce pohodlné je asi podat žádost o spořící účet přes internetové stránky Creditas. Zbytek se pak vyřídí přes poštu. Žádost je možné také podat přes telefon či mobil, je možné využít bezplatné číslo 800 888 009. Je tu také možnost klasického založení spořícího účtu na kamenné pobočce. Creditas má na záložnu docela hodně poboček.