Equa bank nabízí dlouhodobě výhodný spořící účet s vysokou úrokovou sazbu. Proto byla také připravena tato recenze.

Equa bank: spořící účet nemá zbytečné poplatky

Spořící účet je vhodnou variantou pro zhodnocování volných úspor. Výhodou spořáku je, že můžete peníze kdykoliv vybrat a poslat je jinam. U Equa bank se neplatí za založení spořícího účtu, ale zdarma je také vedení účtu. K bankovním převodům můžete využít dobré internetové bankovnictví. Minimální vklad tam také žádný není.

Úrokové sazby u spořícího účtu u Equa bank

U spořících účtů je strašně důležitá výše úrokové sazby, pokud má spořící účet nízkou sazbu, tak nemá smysl si ho vůbec zřizovat. To u spořícího účtu od Equa bank nehrozí.

Pro částky do výše 1 250 000 Kč je roční úrok 1,6 % p.a.
Částka nad tuto sumu, se pak bude úročit pouze 0,01 % p.a.. Je tam tedy pásmové úročení.

Jak je možné založpit spořící účet od Equa Bank?

Equa bank se zařadila mezi moderní banky západního střihu, umožnují zažádat si o spořící účet online přes internet. Stačí navštívit jejich webové stránky a vyplnit tam příslušnou žádost o spořící účet. K podpisy smlouvy dojde tím způsobem, že za vámi dojede kurýr.

Pro ty, kteří nechtějí zakládat účet přes internet, je tu stále klasické založení spořícího účtu na klasické kamenné pobočce. Pobočky Equa bank jsou v těchto městech: Praha, Brno, Hradec Králové, Liberec, Mladá Boleslav, Ostrava, Plzeň.

Nevýhody spořícího účtu od Equa bank

Nevýhodou je, že pokud chcete spořící účet od Equa bank, tak si musíte zároveň zřídit i jejich běžný bankovní účet. Není možné si tedy spořící účet sjednat samostatně. Cena odchozí platby je 9 Kč, což je podle mě také příliš mnoho.

Podívej se na aktuální srovnání všech spořících účtů.