Dozvíte se k čemu se využívá spořící účet. Řekneme si jaký spořící účet si vybrat a jak přesně postupovat při výběru toho nejvýhodnějšího a nejlepšího spořícího účtu.

Spořící účet = tvorba finančních rezerv

Spořící účet jako takový je ideálním prostředkem pro tvorbu finančních rezerv. Každý člověk by měl vždy počítat s tím, že jednou mohou přijít i horší časy. Může to být dlouhodobá nemoc nebo ztráta stálého zaměstnání. Měly by jste si tedy vytvořit hromádku, kam budeme moci šáhnout v případě horších časů. Naše finanční rezerva by měla být minimálně ve výši 6x měsíční výdaje. Někdo udavá i 6x měsíční příjmy.

Jak vybírat spořící účet ?

Při výběru spořícího účtu je důležité, aby jste mohly peníze kdykoliv vybrat. To dnes nabízí většina spořícíh účtů. Dále je potřeba aby tam nebyly žádné zbytečné bankovní poplatky. Alespoň 1x výběr z bakomatu měsíčně zdarma. Je třeba také vybírat takový spořící účet, která vám nabídnout dlouhodobě vysokou úrokovou sazbu. Nebudete tak muset pořád měnit spořící účty.

Srovnání spořích účtů

Aktuální srovnání spořících účtů pro vás připravujeme na samostatné stránce s názvem spořící účty srovnání. Na tomto místě najdete vždy aktuální srovnání spořícíh účtů. Můžete se tak rychle dozvědět, který spořící účet je v současné době nejvíce výhodný a nabízí nejlepší úrokové sazby.