Dozvíte se k čemu slouží spořící účet a jak takový spořící účet vlastně funguje. Můžete se také podívat na aktuální srovnání spořících účtů. K výpočtům pak slouží online kalkulačka.

Spořící účet ke zhodnocování peněz

Spořící účet patří v Česku k základním prostředkům pro konzervativní zhodnocení peněz. Spořící účet je ideálním prostředem pro spoření peněz. Výhodou spořících účtů je, že peníze ze spořících účtů můžete kdykoliv vybrat. Peníze nejsou nijak vázané a peníze pak můžete kdykoliv přesunout někam jinam. V dnešní době se roční úrok u spořících účtů pohybuje něco okolo 2 procent ročně.

Srovnání spořících účtů

Pokud se chcete podívat na aktuální srovnání nejvýhodnějších spořících účtů, tak navštivte stránku spořící účty srovnání, kde jsou srovnány jednotlivé nejvýhodnější spořící účty. Můžete se tak podívat, který spořící účet nabízí v současné době nejvyšší úrok a proto také nejlepší zhodnocení vašich volných peněz.

K čemu slouží kalkulačka na spořící účet ?

Kalkulačka na spořící účet vám dokáže spočítat, jak se vaše peníze na spořícím účtu zhodnotí během jednoho roku. Můžete se tak rychle dozvědět kolik za rok vyděláte na úrocích na spořícím účtů. Tato kalkulačka vám provede automatický online výpočet přes internet.